Specialist Dentist Tuğrul Kaya

Prosthodontist

Specialist Dentist Tuğrul Kaya was born in Antalya in 1992. He graduated from Selçuk University Faculty of Dentistry in 2015. In 2021, he completed his Prosthetic Dentistry Specialization at Bülent Ecevit University Faculty of Dentistry.

During and after his specialization, he attended seminars and congresses on many subjects such as: digital smile design, digital dentistry applications, dental and implant prostheses, laminate veneers, temporomandibular joint disorders and occlusion.

Esnan Oral and Dental Health Clinic, in its Esenler branch, provides services on monolithic zirconium prostheses on teeth and implants, laminate veneers, and aesthetic dentistry applications with a completely digital workflow.

Patient Comments

“Hizmette ve kalitede çok üst düzey bir diş hastanesi. Bizi karşılayan Suna hanım ve tedavimizde bize öncülük eden Doktorumuz Mehmet Çelebi hocaya çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Muayenemi yapan Dr. Mehmet Emin Çelebi’ye ilgisi ve güzel planlaması için teşekkür ederim çok memnun kaldım. Asistanı Beyza hanıma da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki tercih etmişim dediğim bir yer oldu.”

“Diş tedavilerim için gittiğim klinikte karşılamadan çok memnun kaldım. İlk muayene hekimi Mehmet Emin Çelebi’ye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her şeyi detaylıca ve sabırla anlattı. Çok teşekkürler.”