Dentist Caner Çaklı

Dentist Caner Çaklı, who works as the assistant manager and dentist at Private Esnan Oral and Dental Health Center Beylikdüzü Branch, graduated from Marmara University Faculty of Dentistry in 2012. Aesthetic dentistry and smile design are areas of professional interest and expertise.

Courses and Seminars

  • DSD concept hands-on course by Dr Cansın Özgür, Christan Coachman, Livio Yoshinaga march 2016
  • PRP Mesotherapy Derma Pen Training December 2016 Dr Melik Can Tokaç Assoc. Prof. Güney Yılmaz
  • Botulinum toxin and Dermal fillers training December 2016 Dr Melik Can Tokaç Assoc. Prof. Güney Yılmaz
  • Porcelain laminate and full veneers March 2017 Assoc. Prof. Ali Murat Kökat Assoc. Prof. Atila Ertan
  • Digital transformation in dentistry October 2020 Dr Sertaç Doğanay Dr Kübel İltan Özkut
  • Digital and Traditional Clinical Workflows: Tooth cutting for monolithic zirconia, Retraction Impression October 2022 Prof Dr Erhan Çömlekoğlu

Professional Interests

Aesthetic Dentistry, Aesthetic Smile Design, Dental Applications with Digital Workflow, Porcelain Lamina Applications, Emax Porcelain, Zirconium Veneers, Fixed and Removable Prostheses on Implants

canr çaklı 1
caner çaklı 2
caner çaklı 3
cane çaklı 4

Patient Comments

“Hizmette ve kalitede çok üst düzey bir diş hastanesi. Bizi karşılayan Suna hanım ve tedavimizde bize öncülük eden Doktorumuz Mehmet Çelebi hocaya çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Muayenemi yapan Dr. Mehmet Emin Çelebi’ye ilgisi ve güzel planlaması için teşekkür ederim çok memnun kaldım. Asistanı Beyza hanıma da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki tercih etmişim dediğim bir yer oldu.”

“Diş tedavilerim için gittiğim klinikte karşılamadan çok memnun kaldım. İlk muayene hekimi Mehmet Emin Çelebi’ye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her şeyi detaylıca ve sabırla anlattı. Çok teşekkürler.”

Rate this page