Dentist Güvencan Çınar

Dentist Güvencan Çınar, who graduated from Istanbul University Faculty of Dentistry in 2014, has been working at Private Esnan Oral and Dental Health Center since 2016. Dentist Güvencan Çınar continues to provide successful services in the fields of aesthetic dentistry, smile design, total partial dentures and implant-supported dentures at Private Esnan Oral and Dental Health Center Topkapı Branch.

Experiences

  • Private Esnan Oral and Dental Health Center Topkapı Branch 2002-
  • Private Esnan Oral and Dental Health Center Sultangazi Branch 2016- 2022
  • Bakırköy Aesthetic Dent 2014- 2016

Trainings

  • Istanbul University Faculty of Dentistry Total Partial Prostheses Department -2016
  • Istanbul University Faculty of Dentistry 2009-2014

Patient Comments

“Hizmette ve kalitede çok üst düzey bir diş hastanesi. Bizi karşılayan Suna hanım ve tedavimizde bize öncülük eden Doktorumuz Mehmet Çelebi hocaya çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Muayenemi yapan Dr. Mehmet Emin Çelebi’ye ilgisi ve güzel planlaması için teşekkür ederim çok memnun kaldım. Asistanı Beyza hanıma da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki tercih etmişim dediğim bir yer oldu.”

“Diş tedavilerim için gittiğim klinikte karşılamadan çok memnun kaldım. İlk muayene hekimi Mehmet Emin Çelebi’ye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her şeyi detaylıca ve sabırla anlattı. Çok teşekkürler.”