Dentist Kaan Albay

Dentist Kaan Albay was born in Istanbul in 1996. After completing his dentistry education at Marmara University in 2021, he started his doctoral studies in Oral and Maxillofacial Surgery at Istanbul Kent University in 2023. Organized by the Istanbul Chamber of Dentists and various private institutions, Basic Level Implantology and Implant Prosthesis, Applied Basic Implantology, Digital and Analog Measurement Methods, Dental Volumetric Tomography and Practical Applications in Dentistry, Posterior Direct and Indirect Composite Applications, Tips on Vital Bleaching, Monochromatic Composites, Fiber Posts He attended many trainings on subjects such as. The physician, who worked in a private polyclinic for a while after his graduation, has been serving at Esnan Oral and Dental Health Center Sultangazi Branch since 2022.

Patient Comments

“Hizmette ve kalitede çok üst düzey bir diş hastanesi. Bizi karşılayan Suna hanım ve tedavimizde bize öncülük eden Doktorumuz Mehmet Çelebi hocaya çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Muayenemi yapan Dr. Mehmet Emin Çelebi’ye ilgisi ve güzel planlaması için teşekkür ederim çok memnun kaldım. Asistanı Beyza hanıma da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki tercih etmişim dediğim bir yer oldu.”

“Diş tedavilerim için gittiğim klinikte karşılamadan çok memnun kaldım. İlk muayene hekimi Mehmet Emin Çelebi’ye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her şeyi detaylıca ve sabırla anlattı. Çok teşekkürler.”