Dr. Hamit Yegane

Areas of Expertise

He has improved himself in smile design and aesthetics, which are the most preferred today. He has worked on many patients with support from different sources regarding aesthetics.

Resume

Born in 1985, Dr. Hamit Yegane graduated from Konya Selçuk University, Faculty of Dentistry. Since high manual dexterity has always been in question at the university, he continued to apply knowledge and skills at the same time by participating in different training programs after graduation.

He always strived to have up-to-date information about his profession. At the same time, he acts meticulously in choosing the most appropriate treatment method, paying attention to his multidisciplinary working style and the patient’s consent and satisfaction.

Today, Dr. Yegane works at Esnan Oral and Dental Health Clinic. Hamit Yegane continues to provide services in the fields of initial examination, diagnosis, planning, smile design and conservative dental treatment at Beylikdüzü Private Esnan Oral and Dental Health Center.

Patient Comments

“Hizmette ve kalitede çok üst düzey bir diş hastanesi. Bizi karşılayan Suna hanım ve tedavimizde bize öncülük eden Doktorumuz Mehmet Çelebi hocaya çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Muayenemi yapan Dr. Mehmet Emin Çelebi’ye ilgisi ve güzel planlaması için teşekkür ederim çok memnun kaldım. Asistanı Beyza hanıma da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki tercih etmişim dediğim bir yer oldu.”

“Diş tedavilerim için gittiğim klinikte karşılamadan çok memnun kaldım. İlk muayene hekimi Mehmet Emin Çelebi’ye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her şeyi detaylıca ve sabırla anlattı. Çok teşekkürler.”

Rate this page